Serdecznie zapraszamy nauczycieli języków obcych oraz uczniów wszystkich typów szkół województwa łódzkiego do wzięcia udziału w projekcie ŁÓDZKIE WIELOJĘZYCZNE.

Projekt realizujemy we współpracy ze stowarzyszeniem Łódzkie bardziej francuskie.

Szczegółowych informacji udziela Pani Joanna Bechcińska, konsultant ds. języków obcych w WODN w Łodzi, e-mail: aisa8@op.pl

Tegoroczne IV Łódzkie Święto Muzyki w tym roku w nowej odsłonie – ze względu na zmiany w Alliance Francaise wyjątkowo porzuciliśmy Rynek Manufaktury, aby spotkać się w klubie New York przy Piotrkowskiej 62.

Bawiliśmy się świetnie – do zobaczenia za rok!

Sprawozdanie z III Łódzkiego Święta Muzyki

 

II Przegląd Prezentacji Osiągnięć i Sukcesów w ramach projektu edukacyjnego ŁÓDZKIE WIELOJĘZYCZNE

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia prezentacji nadesłanych w II Przeglądzie Prezentacji Osiągnięć i Sukcesów w ramach projektu Łódzkie wielojęzyczne.

SP 114 Agata Błaszczyk

SP 1 w Zgierzu Joanna Kirsz

REGULAMIN, FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

 

II Łódzkie Święto Muzyki jest już historią.

Bawiliśmy się świetnie, z zapałem oklaskiwaliśmy młodych i trochę starszych wykonawców, podziwialiśmy nietuzinkowe umiejętności magików z Klubu Kuglarskiego Politechniki Łódzkiej, a także z uwagą przyglądaliśmy się walkom robotów prezentowanym przez uczniów i nauczycieli z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 10 w Łodzi. Pierwsza część koncertu, w której mogliśmy posłuchać piosenek w wykonaniu finalistów i laureatów konkursów piosenki obcojęzycznej, stanowiła element projektu Łódzkie wielojęzyczne. Projekt powstał we współpracy Wojewódzkiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli i Stowarzyszenia Łódzkie bardziej francuskie, a jego główne cele to propagowanie nauki języków obcych w przedszkolach i wszystkich typach szkół, a także prezentacja szczególnych osiągnięć uczniów i nauczycieli, związanych z nauką języków obcych.

 

Koncert finalistów konkursów piosenek rozpoczął występ chóru Gimnazjum Nr 1 w Zgierzu, następnie podziwialiśmy laureatów Dziecięcego Festiwalu Piosenki Europejskiej z Miejskiego Przedszkola Nr 112 w Łodzi, laureatów Małego Festiwalu Piosenki Francuskiej 2016 z Młodzieżowego Domu Kultury i ze Szkoły Podstawowej MZS im. Jana Pawła II w Aleksandrowie Łódzkim https://www.facebook.com/events/186564745069212/permalink/243347332724286/ , laureatkę I Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej „JUST SINGING” ze Szkoły Podstawowej Nr 114 w Łodzi, laureatki III Konkursu Piosenki Angielskiej Na angielską nutkę ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Zduńskiej Woli, Zespołu Szkół Nr 2 w Wieruszowie i Szkoły Podstawowej w Gałkówku, oraz laureatów Międzypowiatowego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej z Gimnazjum Nr 2 im. Św. Alojzego Orione w Zduńskiej Woli. Mieliśmy też okazję posłuchać zespołu z XII LO w Łodzi, który zdobył miejsce laureackie w V Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Rosyjskiej w Łodzi 2015, oraz laureatki International Song Contest PŁ Marii Parol. Koncert zakończył występ studentki Filologii Romańskiej UŁ, zdobywczyni Grand Prix i tytułu voix d’or na XIV Festiwalu Piosenki Francuskiej Plein Chant 2016. https://www.facebook.com/events/186564745069212/permalink/243418402717179/
Wszystkim uczestnikom koncertu serdecznie dziękujemy, i gratulujemy wspaniałych osiągnięć. Życząc im dalszych sukcesów, mamy nadzieję, że w przyszłym roku również będziemy ich mogli posłuchać w czasie III Łódzkiego Święta Muzyki. https://www.facebook.com/events/186564745069212/permalink/244044279321258/
W dalszej części koncertu mieliśmy okazję podziwiać występy trzech zespołów. Galderia to zespół Power Metalowy z południa Francji. Zespół założony został w 2006 roku przez Seba. Na tworzoną przez nich muzykę duży wpływ mają zespoły Gamma Ray czy Haloween. Ekipa z Marsylii gra koncerty nie tylko w rodzinnej Francji, ale również w innych miejscach Europy, wszędzie otrzymując pozytywne recenzje. W skład zespołu wchodzą: Seb – gitara, wokal, Tom – gitara, JC – perkusja, Bob – gitara basowa.

Kolejną grupą, która zagrała na Święcie Muzyki jest Black Radio 🙂
Black Radio to młody łódzki zespół rockowy, założony w listopadzie 2008 roku przez trzynastoletnich wówczas muzyków – Kamila Biadałę (bas) oraz Dawida Wajszczyka (gitara, wokal). Debiutancki koncert, na którym zagrali pierwsze własne kompozycje, miał miejsce na łódzkiej scenie WOŚP w styczniu 2009 roku.
Tym, co cechuje ich muzykę to przede wszystkim świeżość i energia. Łączą mocne rock-and-rollowe brzmienie z Indie-rockową melodyjną wrażliwością. Sięgają również do grunge’u, hard rocka i elektroniki. Artyści, którzy najbardziej ich inspirują to: Foo Fighters, Queens of the Stone Age, Kings of Leon, Jack White i My Chemical Romance. Zagrali ponad 150 koncertów. M. in. dwukrotnie na głównej scenie festiwalu w Jarocinie, na Przystanku Woodstock. Byli też finalistami IX edycji Must Be the Music – Tylko Muzyka. W skład zespołu wchodzą: Kamil Biadała – gitara basowa, Kuba Kubiak – gitara, Szymon Płaska – perkusja, Dawid Wajszczyk – gitara, wokal, autor utworów, Franciszek Stępień – gitara.
Zobacz zdjęcia na:
https://www.facebook.com/aflodz/photos/?tab=album&album_id=1252606291425887

Grupa „Carnet de voyage” zabiera nas w retrospektywną podróż od lat dwudziestych do dzisiaj, dzięki czemu stanowi wyjątkową okazję, aby ponownie odkryć tę część muzycznej kultury francuskiej, jej specyficzną naturę, akcent i bogatą paletę kolorów (piosenki Piaf, Barbara, Brel, Gainsbourg, Mouloudji, Brassens…). Piosenka francuska, dumna i romantyczna uwodzi bez względu na epokę, w jakiej powstała. W skład zespołu wchodzą: Lydie Charlotte Kotlinski – głos, Izabella Zagórska – wiolonczela, Sebastian Pikula – gitara.

Opracowała
Joanna Bechcińska (WODN)
(z wykorzystaniem materiałów udostępnionych przez Alliance Francaise i Stowarzyszenie Łódzkie bardziej francuskie)

Skip to content