Akademia Filmowa w Multikinie w Łodzi!

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych nauczycieli – Akademia Filmowa Multikina proponuje interesujące i wartościowe filmy adresowane do uczniów z różnych etapów edukacyjnych. Projekcjom filmowym towarzyszą prelekcje prowadzone przez konsultantów WODN w Łodzi.

Akademia Filmowa Multikino to całoroczny program edukacji filmowej dla szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Na najniższych poziomach nauczania stanowi idealną alternatywę dla zintegrowanych aktywności humanistycznych. Na wyższych szczeblach pozwala uzupełnić informacje zdobyte na lekcjach języka polskiego, wiedzy o kulturze i zajęciach wychowawczych. Dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych będzie możliwością rozszerzenia wiedzy przed zbliżającymi się egzaminami maturalnymi.
W oparciu o program Akademii powstały scenariusze lekcji dla nauczycieli, pozwalające kontynuować i rozszerzać określone tematy zajęć. Zawierają one wskazówki metodyczne, realizując zarazem cele określone w podstawach programowych nauczania zgodnych z Rozporządzeniem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Akademia składa się z 3 głównych elementów:
– Prelekcji filmoznawcy lub animatora;
– Prezentacji filmu edukacyjnego poruszającego problematykę zajęć bogato ilustrowanego przykładami z historii sztuki i kinematografii;
– Prezentacji filmu z programu.

Akademia Filmowa Multikino to przede wszystkim filmy. Starannie wyselekcjonowane, obudowane materiałami dydaktycznymi, dostosowane do potrzeb i możliwości widzów. Co ważne: są to filmy ciekawe, rozbudzające wyobraźnię, prowokujące do refleksji, pozbawione nachalności. Przy opracowywaniu programu korzystamy ze wskazówek zawartych w podstawach programowych, zaś tematy zajęć filmowych ułatwiają pracę ze szkolnym programem nauczania, ilustrując podejmowaną w nim problematykę. Bilet na pojedyncze zajęcia w Silver Screen Łódź kosztuje 11zł. Dla opiekunów grup bilet gratis.

Repertuar Akademii Filmowej Multikino.

Kontakty do specjalistów ds. rezerwacji grupowych

Agnieszka Blesińska Specjalista ds. Rezerwacji Grupowych Tel.: 513 111 877 lodz@multikino.pl
Silver Screen Łódź Al. Piłsudskiego 5 90-368 Łódź

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami oferty edukacyjnej Multikina w Łodzi tutaj:

https://multikino.pl/pl/informacje/szkoly/akademia-filmowa-multikino

Skip to content